Moje curiculum vitaj :)

Mgr. Alexandra Hudecová

Štúdium:

Nikdy nekončí, ŠÚV Ružomberok, odbor módne návrhárstvo, Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre, Pedagogická fakulta, odbor výtvarná výchova. Zaujímala ma hlavne grafika, mojím najobľúbenejším profesorom bol Ľubomír Longauer, ktorý bol aj konzultantom mojej diplomovky (Filmový plagát).

Záujmy:

Zaujíma ma všetko, čo môžem nejakým spôsobom vizuálne spracovať – ľudia, filozofia, psychológia, knihy, hudba, filmy… Baví ma zbierať informácie a neustále sa učiť niečo nové. Všetko, nad čím rozmýšľam a čo objavujem aj kreslím, či už rukou alebo očami. Ceruzka bola odmalička moja najlepšia kamoška, kreslila som všade a na všetko – na steny, pivné tácky, servítky, okraje novín, vo vlaku na cestovné lístky…

sasasexi2

Moje plusy:

Kreativita, fantázia, pracovitosť, trpezlivosť, empatia, viem počúvať a komunikovať s ľuďmi. Moja fantázia nemá hranice, rozpína sa ako vesmír. V hlave sa mi stále roja nápady, asi tam majú hniezdo… Som perfekcionalista a vorkoholik, jednoducho nedokážem vypnúť.

Moja Achilova päta:

Nadpriemer elektromagnetickej energie, ktorá negatívne pôsobí na počítače, mobily a rôzne elektrospotrebiče. Som tak trochu analógové dievča v digitálnom svete a v rámci výstupných vizuálnych návrhov spolupracujem s grafikmi.

Baví ma symbolika:

Mám rada ilustrácie, rada pracujem na kresbe dlhodobejšie, kedy sa práca vyvíja, komunikuje a myšlienka dozrieva. Baví ma symbolika, tvorba symbolov a znakov. Čo sa týka moderných trendov abstraktného umenia, mám rada, keď má umenie filipa a nie je len o veľkých formátoch a kilách farieb.

Jazyk:

Anglicky sa dorozumiem, v jazyku slovenskom sa vyjadrujem kvetnato a viem, čo znamená želva. Najviac mi však ide jazyk vizuálny.

Inšpirácia, vzory:

Inšpiráciu človek môže nájsť úplne všade. Základom inšpirácie je mať otvorené oči a pozorovať. Dokážem bez nervov prečkať čas v čakárni u zubára a kresliť napríklad stoličku, očný zub či osmičku, vždy mám pri sebe skicár, ceruzu a fixy.

V rámci tvorby nemám idoly, za srdce ma chytila napríklad Da Vinciho výstava skíc, obdivujem nesmrteľné zručnosti starých majstrov, ale páčia sa mi aj Danglárove komixy.

Tvorba, výstavy:

Prvú výstavu som mala v Liptovskom Mikuláši v Galérii P. M. Bohúňa spolu s dvoma spolužiačkami tesne pred maturitou, druhú so sesternicou v Mestskej veži v Trenčíne pred troma rokmi. Keď som bola v Anglicku, vystavili mi zopár obrazov v galérii v Cadriffe. Ešte na vysokej škole som založila so spolužiačkou Sensewall, výsledky našej práce môžete vidieť na internetovej stránke www.sensewall.sk. Zapájam sa do rôznych súťaží, napr. Canon, Red Bull, medzinárodnej súťaže Mladý obal. Postúpila som medzi finalistov a pozvali ma na vernisáž, ktorá bola v roku 2010 v Prahe. Riešila som a riešim rôzne zákazky v rámci art vizualizácie podnikov, logá, návrhy na tričká, obrazy do interiérov, ilustrovala som knihu. Moje obrazy sú vo viacerých reštauráciách, kaviarňach a podnikoch, riešila som napríklad celý interiér penziónu Horec v Liptovskom Jáne, pizzérie Good Mood v Liptovskom Mikuláši, kaviarne Exclusive v Liptovskom Hrádku, “Žalár” v Nitre, strop v Kuliho obchode a mnohé iné.